נגישות

הצטרפו אליינו בפיסבוק:

דף הבית האדם בתעשייה

האדם בתעשייה

תכנית "סיירות התכנות" של רשות החדשנות תצא למכרז בינואר ותאפשר הכשרה חוץ אקדמית ללימוד מקצועות המחשב

רשות החדשנות

מועצת רשות החדשנות אישרה תוכנית חדשה בהיקף של כ-10 מיליון שקל להכשרה מהירה של עובדים בתחום התיכנות, שקיבלה את הכינוי "סיירות תכנות". התוכנית מייצרת מסלול כניסה אלטרנטיבי להייטק שיתמקד מקצועות נדרשים שהוגדרו על-ידי הרשות. הקורסים יתנהלו במתכונת של הכשרה אינטנסיבית (Coding Bootcamps)

קרא עוד..

כניסת חברות היי-טק זרות פוגעת בתחרותיות של ישראל ולחיפוש עובדים זולים במדינות אחרות

High tech industry

היי-טק: הלחץ שיוצרות החברות הגלובליות בצד הביקוש לעובדים עם ניסיון מעלה את שכר העובדים ומביא חברות קיימות לחפש עובדים זולים …

קרא עוד..

כמה דברים שכדאי ללמוד מהמודל השוויצרי…

Flag of Switzerland

למרות מערכת ההשכלה הגבוהה המתקדמת והמערכת הצבאית שמכשירה ומקנה ניסיון למועסקים פוטנציאליים רבים בתעשיית ההייטק, עדיין חסר כוח אדם מנוסה ומיומן שיאפשר את התפתחות התעשייה לאורך זמן. סברינה כהן-דומני, נשיאת קרן Nomads השוויצרית העוסקת בחדשנות במדיניות ציבורית, סבורה שכדי לשמר את היתרון של ישראל כסטארטאפ ניישן, כדאי ללמוד כמה דברים מהמודל השוויצרי.

קרא עוד..

The LLLWeek2017 will take place on 20-24 November in Brussels

LLLWeek 2017

The LLLWeek2017 will take place on 20-24 November, in partnership with the European Commission and its VET Week & the European Youth Forum

קרא עוד..

A guide to lifelong learning

lifelong learning

The best way to prepare for inevitable career disruption is to become a flexible learner who can reboot, re-orient and reinvent

קרא עוד..

20% מגיוסיי מפתחי תוכנה ברבעון האחרון היו של אנשים מעל גיל 40, זאת לעומת כ-10% בתחילת 2017

מפתח תוכנה

לפי נתוני חברת see.V המתמחה בגיוס טאלנטים בתחומי התוכנה : 20% מהגיוסים של אנשי פיתוח ברבעון האחרון היו של אנשים מעל גיל 40, זאת לעומת כ-10% בתחילת 2017. ענף התוכנה הוא אחד הענפים עם הייצוג הנמוך ביותר לעובדים מעל גיל 45 לפי דו"ח מדד הגיוון של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מדצמבר 2016.

קרא עוד..

Most jobs require ongoing professional development

Continuous professional development

Continuous professional development (CPD) isn’t just an added nicety in many workplaces – it’s increasingly expected of employees and the only realistic way for them to develop their skills and get results in their job.

קרא עוד..

רבים מקרב בוגרי ת.ראשון במדעי המחשב או בהנ.חשמל אינם מנסים/מצליחים למצוא עבודה בענף בשכר גבוה

high-tech

בההיי־טק הישראלי יש הסכמה גורפת שהחסם המרכזי בפני צמיחת הענף ויכולתו להתחרות בשווקים הבינלאומיים הוא מחסור בכוח אדם הנדסי, שהביקוש לו עולה על ההיצע. ואולם נתונים חדשים מצביעים על הפוטנציאל הלא מנוצל של מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל — שלפיהם 36% מבוגרי תואר ראשון במדעי המחשב וכ–39% מבוגרי הנדסת חשמל אינם משתלבים בתעשיית ההיי־טק.

קרא עוד..