נגישות

הצטרפו אליינו בפיסבוק:

דף הבית אירועים במשרד החינוך יגבשו בחודשים הקרובים מכרז חדש, שיאפשר שילוב תלמידים גם במפעלים זעירים
לוגו התאחדות בעלי המלאכה
לוגו התאחדות בעלי המלאכה

במשרד החינוך יגבשו בחודשים הקרובים מכרז חדש, שיאפשר שילוב תלמידים גם במפעלים זעירים

התאחדות המלאכה והתעשייה מפתחת מערך לימודים מול משרדי החינוך, הכלכלה והרווחה, שישלב את צורכי המפעלים הזעירים בתוכניות הלימודים של המקצועות הטכנולוגיים

משרד החינוך הודיע באחרונה להתאחדות המלאכה והתעשייה, המייצגת מפעלים קטנים שמעסיקים עד 20 עובדים, כי בעקבות דרישתה ייערך לקראת שנת הלימודים הבאה, תשע"ט, מכרז לביצוע תוכנית ההתנסות של תלמידי החינוך הטכנולוגי בתעשייה. בשנים האחרונות הופעלה התוכנית רק מול התאחדות התעשיינים, המייצגת מפעלים גדולים יותר.

התוכנית הופעלה עד כה ללא מכרז על ידי עמותת תעשיידע של התאחדות התעשיינים. על פי הסיכומים מול התאחדות המלאכה, במשרד החינוך יגבשו בחודשים הקרובים מכרז חדש, שיאפשר שילוב תלמידים גם במפעלים זעירים; ובהתאחדות המלאכה יפעלו לוודא כי תנאי הסף שלו לא ידירו אותה מלהתמודד על ניהול הקשר בין בתי הספר לתעשייה.

בהתאחדות המלאכה דורשים להשתלב גם בגיבוש תוכניות הלימוד, כך שיתאימו גם למפעלים זעירים ובהתייעצויות בתחום בין הממשלה לתעשייה הגדולה

מערך החינוך של התאחדות המלאכה לא יסתיים בבתי ספר ויכלול גם מבוגרים שיעשו הסבה מקצועית. לאלה יפותחו תוכניות לימוד של מיומנויות מקצועיות וחשיבה יצירתית.

קישור לכתבה המלאה ב"דה מרקר": http://bit.ly/2xflA9s.

  • קישור לכתבה קשורה ב"זירת הדעות/דה מרקר": "צריך לתת לתלמידים הזדמנות להשתלב בתעשייה – ולהפוך ליזמים מצליחים": http://bit.ly/2vEq5JF.

נשיא התאחדות המלאכה והתעשייה, כותב הדעה טוען כי הבעיה המרכזית של מפעלי תעשייה כיום היא היעדר דור המשך – הן של בעלי מפעלים, הן של עובדים.