נגישות

הצטרפו אליינו בפיסבוק:

דף הבית האדם בתעשייה תכנית "סיירות התכנות" של רשות החדשנות תצא למכרז בינואר ותאפשר הכשרה חוץ אקדמית ללימוד מקצועות המחשב
רשות החדשנות
רשות החדשנות

תכנית "סיירות התכנות" של רשות החדשנות תצא למכרז בינואר ותאפשר הכשרה חוץ אקדמית ללימוד מקצועות המחשב

נבחרת סיירות התכנות (coding bootcamps) של רשות החדשנות יוצאת לדרך

תוכנית "סיירות התכנות" של רשות החדשנות יוצאת לדרך ובתחילת החודש הבא היא תוצג למסגרות הכשרה פוטנציאליות, שיוכלו להתמודד בינואר על מכרז לקבלת תמיכה מהמדינה בהפעלת תוכניות להכשרת עובדים בהיי-טק, שהפיקוח עליהן יתמקד לא רק באיכות ההכשרה, אלא גם באיכות השמת הבוגרים. הקריטריונים לקבלת מענקים מהמדינה הם השמה איכותית בתעשיית ההיי-טק של הבוגרים בסיום ההכשרה ושכר גבוה של מעל 14 אלף שקל לבוגר.

כזכור, בדו"ח השנתי של רשות החדשנות שהתפרסם בתחילת החודש, הועלה החשש כי אם לא תהיה עלייה דרמטית במספר המועסקים בהיי-טק, תגיע כלכלת ישראל למבוי סתום ותדרוך במקום.

כיום פועלות בשוק מספר מצומצם מאוד של מסגרות המעניקות הכשרה חוץ-אקדמית בתחום ההיי-טק, ואמנם 90% ממסיימי ההכשרות נקלטים בתעשייה, אך מספרם מכלל העובדים במשק הוא קטן מאוד. כדי להגדיל את התחרותיות בתחום ואת מספר המסגרות האלה, המדינה תתמוך מעתה במסגרות שיציעו הכשרות בתחום, ואלה ייקראו "סיירות תכנות".

התוכנית נשענת, על ה-Coding Bootcamps שפועלות בחמש השנים האחרונות בארה"ב, על רקע האכזבה מאי יכולתן של האוניברסיטאות שם לענות על הביקוש ההולך וגובר לעובדים בתחומי הטכנולוגיה.

לקריאת הכתבה המלאה ב"וונט", יש ללחוץ על הקישור הבא: http://bit.ly/2isEM0L.

  • קישור לדו"ח החדשנות 2017 של הרשות לחדשנות: http://bit.ly/2xuTYks.
  • קישור לכתבה ב"pc אנשים ומחשבים": הטובים ל-"סיירת התכנות": http://bit.ly/2xK0CzH.